איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

רוטיסרי עוף בגריל לא רק לאוהבי הווינטג

 

רוטיסרי –  עוף בגריל לא רק לאוהבי הווינטג".

פעם לפני שהיכרנו את המושג "אוכל רחוב" ולפני שלכל שף שמכבד את עצמו היה איזה דוכן אוכל מהיר כזה או אחר, היה מאוד מקובל לקפוץ לחנות הקרובה ( והיו הרבה כאלה) לקחת עוף בגריל הביתה . בשנים האחרונות יש חזרה זהירה לתחום ואחד הטעימים נפתח בשוק צפון – Rotisserie אחד מתוך שלושה סניפים – שרונה מרקט ודרורים.

במרכזו של דוכן קטן עומד תנור רוטיסול עם דלתות זכוכית בו נצלים על שיפוד מסתובב שורות שורות של עופות שמנמנים המטובלים במרינדה סודית לפני הצלייה  . לאט לאט הם מסתובבים על השיפוד ונצלים בצורה שווה מכל הצדדים ומקבלים מרקם נימוח ועסיסי מבפנים וקריספי מבחוץ. העומדים מחוץ לדוכן זוכים להריח מרחוק את הריח המפתה של הבשר הנצלה ותפוחי האדמה הנאפים בבסיס התנור הזוכים בטעמים המיוחדים בזכות אפייה האיטית עם הרוטב של העוף הצלוי מעל.

הרעיון המרכזי העומד בבסיס התפריט של רוטיסרי הוא אותם טעמים אהובים , טעמי ילדות של העוף צלוי המשולב במנות עכשוויות אותן ניתן לאכול במקום או לקחת למשרד / הביתה  ולארוחה במינימום מאמץ .

בתפריט: חצי עוף (49 שקלים), עוף שלם (79 שקלים),הנארזים יפה לנסיעה הביתה . אנחנו טעמנו את העוף עם צ'יפס בטטה  ( 24 ₪) שהיה מצוין . לצידנו הגיע בחור צעיר שהזמין  שניצל עוף (54 שקלים) לילדים שלדבריו מניסיונו מנה אחת מספיקה  בכיף לשני ילדים צעירים. טעמנו את הראפ עוף (40 שקלים שהיה עסיסי במיוחד  עם הרבה עוף וירקות שהוגש עם רוטב שום מצוין .ומנה ייחודית לרוטיסרי – שפצלה (בצקניות) עם עוף צלוי, בצל ירוק ופרמז'ן (46 שקלים). אהבתי מאוד את סלט עוף רוטיסרי (45 שקלים) שהינו ארוחה שלמה – קרעי עוף צלוי , חסה , בצל סגול ברוקולי , מלפפון קרוטונים שמוסיפים פריחות והרבה פרמז'ן  ובצל מטוגן ,כל זה עם רוטב איולי משובח .

אם מגיעים לרוטיסרי באחד מימי השבוע אל תיבהלו מהתור שיש מול הדוכן . אם יש תור לאוכל משמע שהאוכל שווה טעים ומשתלם במחיר. במשך השבוע בין השעות 16:00-12:00 נמכרות ארוחות עסקיות במסגרתן תיהנו ממנות עוף עם תוספות ב-59-51 שקלים – ממש שווה.

הקהל שמגיע בימי שישי להבדל מההיטקיסטים של רמת החייל של אמצע השבוע הא זוגות צעירים / מבוגרים הרוצים משהו כיפי לשבת או משפחות שהאבא נשלח להביא איזה שני עופות צלויים כדי לסגור ארוחת צהרים של שישי מהירה וטעימה.

רוטיסרי – שוק צפון, ראול וולנברג 20 תל אביב 03-6200668, ראשון-חמישי 22:00-12:00, שישי 17:00- 12:00, שבת 18:00-11:00, לא כשר

בשיתוף עם אתר אכול ושאטו 

השאר תגובה