איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

קסם קולינרי בשוק רמלה

קסם קולינרי בשוק רמלה

יצאתי לחפש  קסם קולינרי בשוק רמלה עליו שמעתי שמדברים בין אוהבי הטיולים וקולינריה. מי שמגיע לרמלה נפגש עם הרבה עבר ועם הווה מנומנם ואדיש . הרגשה של עיר בה הזמן עמד מלכת. אבל כשמתקרבים לאזור השוק העירוני – עוזבים את רחוב הרצל המאובק והמוזנח ונכנסים למתחם השוק, פתאום הכול משתנה .קצב הלב מתחיל לעלות, בלוטות הריח מתחילות להריח את ריח המאפים, העיניים רואות את הררי הפירות הטריים והאוזניים שומעות את קריאות המוכרים המכריזים על הסחורה המשובחת שלהם. זה הרגע שהאדם חובב האוכל והפינוק מרגיש שהגיע למקום הנכון . כאן מתחיל ה קסם קולינרי בשוק רמלה.

הקסם הקולינרי של רמלה נוצר מהשילוב המיוחד בין מוסלמים, נוצרים ויהודים הגרים בכפיפה אחת אותו כור היתוך שיוצר חומר חדש אבל לא מאבד את התכונות של כל אחד ממרכיביו. חומוס ערבי מצוין ליד קובה מעירק סנדוויץ' מטוניס קארי מהודו ואינג'רה מאתיופיה יוצרים פסיפס מרגש ואותו יצאנו לטעום שני גרגרנים ומחברת אחת ביום חם במיוחד.

את הרכב החנינו ב"גב השוק" ממש קרוב בשעה יחסית נוחה 09:30 עוד היה הרבה מקום חניה וללא תשלום. באופן מפתיע השוק היה די רגוע. שואלים את המוכרים איך יכול להיות שכל כך רגוע ביום חמישי בבוקר בשוק? התשובה הייתה ברורה – "היום החזק אצלנו הוא יום רביעי בו יש שוק "רגיל" וגם שוק סדקית שהוא שוק נודד ששמו כבר יצא למרחוק של בגדים הנעלה ובעצם מה לא.

בזכות המיקום הנוח בו חנינו לאחר הליכה קצרצרה בין הסמטאות נכנסנו לשוק במקום הכי טוב – מול הדוכן של  באבא חיים – בורקס טורקי אורגינל. לפי התור של האנשים במקום שצבאו על הדוכן ואלה שישבו כבר בתוך מתחם ההסעדה הקטן – היה ברור לנו שהגענו למקום הנכון. דוכן הפועל כבר 40 שנה בניצוחם של שלושה שורות . באבא חיים – הסבא, עולה חדש מטורקיה היה זה שייסד אותו, היום  ממשיכים את דרכו הבן וגם הנכד ביד רמה. שומרים על המסורת של אפיית בורקס מבצק מדהים שמכינים במקום על בסיס שמן ולא מרגרינה. והכל בנוסח טורקי אפשר לטעום מבחר רחב של טעמים כמו  בורקס במילוי תרד, גבינה, תפוח אדמה, תרד עם גבינה, ומומלץ ללוות אותו עם ביצים קשות וכדי להשלים את החוויה  כמובן לשתות מיץ לימון תוצרת עצמית או איירן (יוגורט) טורקי אורגינל.

הבונוס הגדול לאוכלים מהבורקס של באבא חיים הוא ההיכרות עם הנכד סמי בחור נמרץ יודע לארח ומאיר פנים.

ז'בוטינסקי 3 שוק רמלה, 08-9255911, ראשון-חמישי 19:00-6:00, שישי 16:00-6:00, כשר

שוק רמלה

ממשיכים ללכת לכיוון דרום ומגיעים מהר מאוד לחמוצי כרמל ובניו ,אבי המשפחה הגיע לארץ לפני 40 שנה ופתח מפעל קטן לחמוצים שהלך והתרחב. החליט להגיע לשוק ופתח דוכן לממכר חמוצים . היום ישנם שלושה דוכנים נפרדים של חמוצי כרמל השייכים לשלושת ילדיו של אבי המשפחה . פגשנו את גולן שסיפר על הסלטים המיוחדים שהם מייצרים שטעמם מגיע למרחוק. "הקהל מאוד אוהב את הסלטים שלנו וגם את העמבה המיוחדת שלנו " אני קניתי את האריסה הנהדרת שלו שאחרי 24 שעות כבר לא נותר ממנה זכר במקרר. אפשר למצוא בדוכן מבחר גדול של גבינות מקומיות היוצרות קיבוץ גליות מטבובורג רוסית , גבינה עירקית , גבינה צ'רקסית וכמובן גם בוראטה ומוצרלה איטלקית . מקום מרכזי תופסים גם סוגים שונים של מליחים , לקרדות וכו'.ז'בוטינסקי 15, רמלה.

שוק רמלה

ממשיכים להסתובב בינות דוכני הירקות ופירות נהדרים מופתעים לראות בפינה די נסתר ממש ליד חנות מוצרי חשמל ( מי קונה מוצרי חשמל בשוק? מכונת כביסה /תנור / מנורה ) מגלים חנות יין עם מבחר די מכובד של אלכוהול ויינות ישראלים – יינות יעקב. המקום פועל כבר מעל לשלושים שנה ויש לו לקוחות קבועים המגיעים לרכוש את היין שלהם לשבת כחלק מסיבוב הקניות הקבוע.

שמחנו מאוד להגיע לחנות התבלינים המיוחדת שנמצאת בסמטה קטנה היוצאת מהרחוב המרכזי של השוק  חנות תבלינים אתיופיים של אהובה. אהובה שמחה מאוד להראות לנו את התבלינים המיוחדים של העדה . פעם ראשונה שראיתי את הטף – ממנו מייצרים את האינג'רה כשהוא לא טחון . מספר סוגים של קפה ,קיטניות שונות וגם שעורה אותה אהובה טוחנת במקום וממנה מייצרים משקה מיוחד המזכיר את הבירה. בקיר משותף עם המתפרה ליד מוכרים ביגוד אתיופי מסורתי . רקמות מיוחדות בצבעים מאירים . מביאים טעמים וריחות של עולם רחוק אלינו.

שוק רמלה

 

ממשיכים לעוד חנות תבלינים מיוחדת ששמה כבר הגיע למרחוק ואני מאוד שמחה לחזור לחנות התבלינים ההודים המנוהלת על ידי ג'וני . כשהגענו למקום לרגע התבלבלתי – איפה  החנות הקטנה ואפלולית? אז כן החנות עברה שיפוץ כללי והיום כבר אינה אפלולית וגם כבר לא קטנה כל כך .החנות הורחבה לפינת הרחוב וחלק מהחנות הישנה נשמר ומנוהל על ידי בת משפחה נוספת .  בעליה של החנות, ג'וני וקרולקר, הגיע לארץ מבומביי, הוא מנהל פה שלוחה ייחודית של תת היבשת ההודית. ניתן למצוא כאן לא מעט ממכמני הודו למשל, תרופות מבומבי, שמנים מעניינים, תבלינים כמו זרעי ריחן שחורים המקררים את הגוף, צ'טני ורטבים מרוכזים וארומטיים לבישול, קטניות שונות ומשונות בינדי בצבעים שונים ( אותה נקודה צבעונית המודבקת על המצח) תכשיטים הודים מסורתיים  ממתקים שניחוחם זר, חטיפים מגניבים ולא מוכרים ועוד. בשתי החנויות המשפחתיות האלו ניתן לרכוש תבלינים הודיים נהדרים . אני קניתי גארם מסאלה מצוין ועוד תבלין מסאלה לירקות ובשר. כמו כן ניתן למצוא כאן ירקות הודיים כמו במיה ארוכה  , שעועית הודית ועלי קארי טריים . אם חשבתם להתחיל לבשל אוכל הודי – זה המקום שמומלץ לבקר בו כדי להצטייד.

שוק רמלה

בשוק רמלה יש לא מעט חנויות פיצוחים הבולטת ביניהן היא חנות הפיצוחים אצל שאדי – הקונים מתקבלים בחיוך , הכול נראה טרי ומזמין – המקום נקי ועושה חשק לטעם מהכול.

סיור קולינרי בשוק רמלה לא יהיה שלם  מבלי להזכיר שני אתרי חובה – הראשון הסנדוויץ' הטוניסאי של חיים בוקובזה והשני חומוס חליל.

עברנו ונכנסנו לכוך הקטן והצפוף של הסנדוויץ' הטוניסאי של חיים בוקובזה שהפך לסוג של  מוקד עלייה לרגל הקשור לסנדוויצ'ים טוניסאיים. מאוד התאכזבנו לראות שהסנדוויץ' מוגש בבאגט ולא בלחמנייה מטוגנת פריקסה כמו שעושים בשוק בנתניה או בכרמל. האמת מדובר בסנדוויץ' טעים אבל אני לא כל כך מבינה את ההילה שצבר – טונה , תפוח אדמה וביצה עם לימון כבוש וגם זיתים – זה כל הסיפור . אני נשארת עם הבורקס האלוהי של באבא חיים.

שוק רמלה

חומוס = רמלה = חומוס חליל . זו משוואה ידועה כבר שנים והאמת אני מאוד אוהבת את החומוס של חליל – הפעם רצינו לטעום חומוס אחר ששמענו שהוא גם מומלץ חומוס מאהר – ברחוב הרצל 69 . הגענו למקום ישבו בו שני סועדים בעל הבית שאביו פתח את המקום לפני 35 שנה  לא היה מאיר פנים , אבל החומוס שלו היה נהדר. חומוס בעל טעם מצוין וטקסטורה מושלמת עם מעט פול מלמעלה ורוטב ירוק לימוני חמצמץ – מושלם ממש. אז שווה לעצור כאן למנת המשחה האלוהית הזו .

שוק רמלה

כל הסיור שמרתי על המקום בבטן לארוחת הצהרים במהרג'ה שהייתה כל כך זכורה לטוב. השעה הייתה 12:30 בצהרים – אנחנו נכנסים למסעדה שממוקמת בסוף החנות והיא ריקה . אין שום סועד. בדרך כלל במקרים דומים אני לא מתיישבת במסעדה ריקה אבל בזכות זכרונות עבר טובים התיישבנו.  מגיע מלצר שהתקשורת איתו ממש מוגבלת  בקושי מגמגם בעברית . "מסביר" לנו את התפריט – הזמנו 5 מנות . פני פורי במילוי ירקות ותפוחי אדמה המוגש עם רוטב יוגורט (20 ₪) הגיעו 6 יחידות. המנה הייתה טעימה. השילוב בין הטקסטורות היה משובב . הזמנו מהמנות העיקריות פאלק פניר  (36 ₪) קוביות של גבינת פאניר בקארי תרד שהיה טעים. טעם עשיר ומסורתי מאוד. דאל פרי (29 ₪) תבשיל עדשים צהובות שהיה עשיר בטעמיו . ג'יאפורי  ירקות – תערובת ירקות בקארי (31 ₪ ) הייתה המנה הפחות מוצלחת בארוחה זו . תערובת של אפונה וגזר שהגיעו משקית של סנפרוסט או יותר גרוע מקופסת שימורים זה לא מה שהיינו מצפים לקבל בארוחה במסעדה – חבל. הזמנו גם מאלי קופטא שהן קציצות תפוחי אדמה ופניר ברוטב קרי וקשיו ( 40 ₪ ) מנה נהדרת שהזכירה לי את הטעם הנהדר של הארוחה הקודמת שאכלתי במסעדה זו לפני כשנה . עם הארוחה הזמנו פאפאדם וגם צלחת אורז. האמת יצאנו ברגשות מעורבים ואפילו עצובים מהמסעדה. רוב הצלחות שהוגשו נשארו די מלאות למעט המלאי קופטא אותה סיימנו. חבל שהמקום לא ידע לשמור על איכות המזון שהוא הגיש בעבר. עצוב. ככול הנראה צריכים לדבוק בקו של – למסעדה ריקה לא נכנסים.

שוק רמחה

החזרה לרכב הייתה קלילה ומהירה . מאוד נהנינו מהסיור המשותף בשוק רמלה ובטוח נחזור לטעום , להריח וליהנות מהשילוב המיוחד של כל הדתות והלאומים בעיר עתיקה אחת .

הכתבה בשיתוף אתר אכול ושאטו 

סדנאות בישול הודי איטלקי ועוד

השאר תגובה