איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

קורס בישול מורחב

מערך השיעורים והתוכן שנלמד ב קורס בישול מורחב לבשלן הביתי.

כל שיעורי קורס בישול מורחב מועברים על ידי איריס לוי שף פרטי

שיעור 1 : הכנת סביבת עבודה והכרות עם סכינים. עבודת חיתוך נכונה של ירקות . סלטים. סלטים חמים וקרים, סלטי שוק/כפריים, קיסר, שימוש בקטניות בסלטים. הכרת גבינות ושימושן בנ"ל. רטבים לסלטים- ווינגריט, טחינה, ביצים, הדרים, אסייתים. השיעור יגע בשילוב של מוצרים ובניית סלטים,מ הכוללים תוספות של קטניות, דגים, גבינות, עוף ובשר.

שיעור 2מרקים וצירים. סוגי מרקים – בצל, כרישה ,בשר, ירקות, חלב קוקוס/שמנת. צירים והשימוש בהם – ציר ירקות/שורשים, ציר בשר, צירי אינסטנט. עולם המרקים הוא גדול ועשיר, ונוגע בחומרי גלם רבים. ונכין: מרק בשר, מרק קר/גספצ'ו, ומרק ירקות כמו כן תוספות קטנות המשדרגות כל מרק.

שיעור 3: עוף ובקר – נלמד על נתחים עיקריים של הבקר וחלקי העוף. נעבוד על חיתוך והכנת הנתחים. נשתמש במגוון שיטות בישול, טיגון, צלייה ואפייה. נכין מרינדות, רטבים, תיבולים ונרכיב מנות המתבססות על בשר ועוף.

שיעור 4 : תוספות – ירקות, פחמימות, וקטניות. התאמת תוספת למנה עיקרית.

שיעור 5 : בצקים, מאפים ולחמים. שיעור זה יוקדש כולו לאפייה. הכרות הבצקים השונים ואפיונם. נתנסה בהכנת פוקצ'ה ופיצה, קישים, לחמניות זיתים, חלה מתוקה. 

.שיעור 6: פסטה ואורז נכיר את עולם הפסטה- נכין לזניה וקנלוני, נדע להבחין בין סוגי הפסטות השונים. נלמד לבשל סוגים של אורז, כולל ריזוטו. נכין רטבים מתאימים לפסטה –, בולונז, עגבניות, שמנת, פסטו וכו,

שיעור 7: מאכלי עדות –  נכיר מבחר סלטים מעדות צפון אפריקה,  מאפים מגאורגיה , קציצות אופייניות, דג פיקנטי ,ממולאים ועוד.

שיעור 8: קינוחים ואפייה. נכין מגוון של קינוחים, קלים ומהירים ומרשימים וגם  כאלו המבוססים על אפייה. נלמד את עקרונות הקונדיטוריה ונכין קינוחים עם פירות, שמנת, אגוזים, שוקולד כמו פבלובה, קרם בורלה, מנות בכוס אישית ועוד.

שיעור 9: מפגש סיום – מנות חגיגיות ומנות רושם לאירוח ולחגים תוך סיימת דגש מיוחד על צורת ההגשה משודרגת.

צלצלו לאיריס לוי שף פרטי עכשיו למידע והרשמה  לקורס הבישול מורחב – 054-4944205     או   צרו קשר דרך האתר

 

 1. מעיין הגיב:

  היי אשמח להצעת מחיר עבור הקורס

  • איריס לוי הגיב:

   בוקר טוב מעיין
   אשמח מאוד לדבר אתך בטלפון ולפרט את תכני הקורס ועליות
   איריס 0544944205

השאר תגובה