איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

סברס

ה סברס מהווה בשלי זיכרון ילדות . תמונה שעולה בזיכרוני – קיץ חם , קבוצת ילדים מתרוצצת בין השכונות המאובקות של באר שבע ומוכרת סברס בתוך דלי שהם נשאו . חותכים במיומנות את הקליפה העבה ושולפים בשביל הקונים את המתוק והזהוב הזה  ואחר כך אני יושבת ומוציאה את הקוצים שבדרך פלא חדרו לכף ידי במקרה הטוב או ללשוני במקרה הגרוע. תמונה שנייה –  של אבא שלי המניף מקל או במדויק יותר קרש ארוך – שבקצהו קופסת שימורים פתוחה בעלת שפה חדה אתו היה קוטף את הפרי המתוק המתוק אך קוצני במיוחד.

היום אין צורך להמתין לימות הקיץ החמים כדי ליהנות מטעמו ומסגולותיו הבריאותיות של הסברס שלימים נכנס לקבוצה המכובדת של הסופר פוד. כבר שנים מצטברות עדויות מחקריות רבות מסביב לעולם בדבר היתרונות התזונתיים של הצבר .

חוות אורלי השוכנת בדרום בין דימונה לירוחם המתמחה כבר שנים בגידול סברס אדום טעים ואיכותי מתמקדת בתקופה האחרונה במוצר מעניין במיוחד – אבקת צבר אדום המיובשת בהקפאה . היכולת ליצור אבקה השומרת על היתרונות התזונתיים ועל הטעם של הפרי פותחת אפשרויות רבות והחשובה שבהם שניתן יהיה ליהנות כל השנה מהפרי ולא רק בתקופת הבשלת הפרי הטרי.

היתרונות הבריאותיים  שנמצאו בפרי הצבר הינם רבים – עוזר להתמודד עם סוכרת , עודף כולסטרול בדם כיבי כיבה וגם אנטי אוקסידנט יעיל מאוד. הפרי הטעים משפר את פעילות דרכי השתן ומקל על עצירות – וזו רק רשימה חלקית  .

לפני שנבין מה אפשר לעשות עם אבקת הצבר חשוב לי להדגיש כמה אפשר ליהנות מפרי הסברס עצמו בנוסף לאכילתו טרי. הכי פשוט להוסיפו במנות אחרונות אך מאוד מעניין לשלבו במהלך הארוחה גם  את פרי הצבר אני אוהבת מאוד לשלב בסלט עלים עשיר , ברטבים למיניהם מרקים וכתוספת מיוחדת ליד מנת בשר + תפוחי אדמה כנקודה מתוקה .

אבקת הצבר פותחת אפשרויות קולינריות וגם בריאותיות רבות . הייבוש בהקפאה הינו  טכנולוגיה פורצת דרך מאפשר ליצור מזון משומר ללא אבדן היתרונות של הצמח הטרי. טכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת לתת לאסטרונאוטים של נאס"א בחלל מזון באיכות עשיר ברכיבים בריאותיים חיוניים מקור מצוין  לסיבים, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו וחלבונים, לצד נוגדי חמצון שונים .

טעמו של הסברס אורלי הטרי הוא נפלא  עשיר ועסיסי . צבעו נהדר וממש מייצג בשבילי את הקיץ בשלמותו.

השימוש באבקה החדשה מסקרן מאוד. טעמתי שייק נהדר – צירפתי את המתכון בשבילכם.

חשבתי על הרבה אפשרויות בהן אפשר לשלב את האבקה – חשוב להדגיש שלא רצוי לחמם את האבקה . בחימום נהרוס את הרכיבים החשובים שיש במוצר כך שנשתמש בה במנות קרות כמו תוספת לטחינה. מתקבלת טחינה מתקתקה ומיוחדת. בארוחת הבוקר שלי על היוגורט עם המוזלי או עם הפירות יהיה טעים מאוד לשלב את הסברס המיובש.

שייק סברס

  • 1 יח  סטיק אבקת סברס
  • 2 כפות  אננס טרי
  • 3 יח  תות טרי או קפוא
  • 3 כפות חלב קוקוס/ חלב
  • מים
  • קרח

מכניסים לבנדר את כל המרכיבים וטוחנים לתערובת אחידה .

את אבקת הצבר ניתן להשיג בקניה באתר האינטרנט של החווה וכן

החל מהאביב הקרוב גם ברשתות השיווק, רשתות בתי קפה ועוד.

מחיר מומלץ למארז החל מ- 15 ₪ 

השאר תגובה