איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

מטיילים ברגוע באוויר הפתוח – פסטיבל בשפלת יהודה

כבר מספר ימים מתנגן לי בראש שירה של נעמי שמר " אין לי רגע דל" ששרה במומחיות גדולה רבקה מיכאלי. שיר בן עשרות שנים ממש מהמאה הקודמת שמתאר בדיוק את מה שקורה במדינתנו ועולם בכלל בשנתיים האחרונות. " כי אין לי רגע דל או סקנדל או פסטיבל והו והא ואל תשאל אין לי רגע דל. אכן אין  לנו רגע דל כמילות השיר מגפה, מלחמה ועוד איזה סקנדל שזורים במלא מלא פסטיבלים. בכל פינה במדינתנו הקטנה תמצאו בימים אלה פסטיבל . פסטיבל דרום אדום הסתיים ומיד עכשיו מתרגש עלנו  פסטיבל ירוק ולא רחוק ה 6 איזה כיף!

בין התאריכים 10.3 – 26.3 מידי סוף שבוע מתקיים פסטיבל תיירות שפלת יהודה בו מטיילים בטוח באוויר הפתוח.

שפלת יהודה קרובה למרכז הארץ וגם לדרומה  – רק 40 דק’ מת”א, ירושלים וב”ש. ריאה ירוקה פורחת המשופעת באטרקציות חקלאיות, מחלבות, רפתות, יקבים, כרמים, מסעדות, פינות חי ומשתלות כל מה שאנחנו אוהבים בזמן שיוצאים לבילוי עם המשפחה או עם חברים.

החקלאים המסעדנים וגם מפעילי האטרקציות ממתינים למטיילים – זה בדיוק הייחוד של פסטיבל ירוק ולא רחוק- קשר ישיר עם האנשים. יזמי התיירות החקלאות, פותחים את ביתם לאורחים – ברפת, במטע ובחצר הבית האריזה. מבחר גדול של סיורים חקלאיים , טיולים בטבע סיורי ליקוט ועוד ועוד. כל אחד ימצא בפסטיבל את האירוע שמתאים לו בול. כל הפרטים על כלל האירועים מופיעים בחוברת שווה להיכנס.

מלקטים ביחד
טלאור כהן מכירה את כל הצמחים

יצאנו להכיר ולטעום במספר מצומצם משפע האירועים ולספר לכם. כשהכול כל כך ירוק ופורח בחוץ זה הזמן להשתתף בסיור ליקוט ללמוד וליהנות מהשפע שהטבע נותן לנו גם בצלחת. טלאור כהן מאביגדור היא אשת חינוך שהחליטה להוסיף לעשייה החינוכית שלה ולהעמיק את החיבור לטבע. המגורים  במושב אביגדור מזמנים עושר גדול של צמחייה ופריחה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם. טלאור החליטה להשתתף בקורס ליקוט צמחי מאכל והתאהבה. "בארץ ישראל גדלים מעל ל-200 מיני צמחי בר אכילים " מספרת טלאור ורבים מהם אפשר לפגוש כמעט בכול שדה בר. במהלך הפסטיבל טלאור יוצאת לסיורי ליקוט בהם היא תכיר למשתתפים לפחות חמישה צמחי מאכל. כולם ילמדו לזהות אותם, יטעמו מהם וכמובן יאספו לסלסילה. לאחר האיסוף תתקיים ארוחה מצמחי הבר שלוקטו זה עתה. חווית הליקוט העצמי מרוממת נפש. מטיילים באוויר הפתוח כשהכול פורח מסביב חוויה נהדרת ומומלצת. הסיור מתאים מאוד למשפחות עם ילדים. משך הסיור כשעתיים – לא הולכים הרבה .

בפסטיבל: סיורי ליקוט בשבת 12.3, 19.3 | בשעות :10:00, 13:00 בתיאום מראש | בשאר ימי השנה הסיורים מתקיימים בתיאום מראש 072-3944416 מחיר למשתתף מעל גיל 3  50 ₪ .

ליד מושב אביגדור שוכן מושב באר טוביה – אחד מהמושבים הוותיקים והגדולים במועצה האזורית באר טוביה. במהלך הפסטיבל מתקיימים מספר בתים פתוחים במושב כך שזה רעיון טוב פשוט להחנות את הרכב במרכז המושב ולסייר ברגל. אחד המקומות המומלצים לביקור הוא משק שמואלי, יש בו דיר עיזים וחנות הגבינות קטנה ומטריפה. ניר שמואלי הוא דור רביעי של חקלאים בבאר טוביה. עבד 11 שנים בהייטק ובהחלטה משותפת עם אשתו יעל עזבו את מקומות העבודה המסודרים  וחזרו למשק ולשורשים והתמקדו בחקלאות האהובה עליהם כל כך להגשמת חלומם המשותף. כל הסיפור קרה לפני 16 שנה אז התחילו לגדל עדר עיזים קטן ולגבן מחלבן גבינות בוטיק .. ב-2014 נפתחו רשמית המחלבה והחנות הצמודה לה. בחנות נמכרות הגבינות ועוד מוצרים איכותיים המיוצרים במשקים שכנים כמו  שמן זית, ריבות, עגבניות שרי ועוד.

הגבינות המצוינות של משפחת שמואלי
יעל וניר שמואלי
מגדלים את העיזים בדרך הכי טבעית
החנות הקטנה והטעימה במשק שמואלי

יעל וניר רואים את העבודה בדיר עם העיזים ויצור הגבינות כדרך חיים טבעית. העיזים גדלות אצלנו כמעט כמו  בטבע, בלי להפעיל עליהן מניפולציות. העיזים מתרבות באופן טבעי, נחלבות רק פעם ביום ועז שמפסיקה להניב חלב ממשיכה לחיות את שארית ימיה בדיר. "הפעילות המשקית הינה במבנה של "משק סגור" – מגידול העז ועד יצור הגבינה– זו הדרך שלנו לשמר את  החקלאות של הסבים וההורים: חקלאות של משק כפרי, עם מגע אישי והעמקה בהיסטוריה שבתוכה היא מתקיימת" מספרת יעל.

. החנות פתוחה בכל ימות השבוע א'-ה' 08:00-18:00, יום שישי 08:00-14:00. שבת סגור

במהלך הפסטיבל: ב26.3 יתקיימו "מפגשי היכרות" עם המשק בהם יספרו את סיפורו של המשק ותהליך הגיבון. | בין השעות: 9:30 – 15:30 | טלפון לבירורים והרשמה : 072-3944292

מועצה אזורית שפיר שמושביו שזורים בינות המושבים של מועצה אזורית באר טוביה הינם ישובים המאופיינים באוכלוסייה דתית ושומרי מסורת. אחד הישובים המרכזיים של המועצה הוא קיבוץ עין צורים ולצידו מרכז שפירא המהווה מרכז תורני ללימוד והדרכה. לאחרונה נפתחה במרכז שפירא במרכז מסחרי אחוזת אתרוג מסעדה בעלת השם המיוחד "אייט מלא " שהיא מסעדת פועלים משודרגת המגישה אוכל מגוון טעים שאת כולו מכינים במקום לרווחת הסועדים. המסעדה מגישה אוכל בכשרות גבוהה שהיה חסר זמן ארוך באזור. האוכל בטעמים ישראלים אותנטיים עם דגש למטבח הצפון אפריקאי – אלג'יריה ומרוקו. טעמנו מגוון גדול של סלטים ממטבוחה נהדרת סלט גזר חרפרף , טחינה איכותית ועוד. לאחר מכן הגיעו לשולחן מגשים עמוסים בבשר- נקניקיות מרגז חזה עוף על הגריל ושווארמה. הייתה ארוחה נהדרת.

פותחים ארוחה טובה עם מלא סלטים
מבחר טעים של בשרים מהמנגל
אי אפשר לסיים ארוחה בלי משהו מתוק

המסעדה פתוח לאורך כל היום והצוות מספק מענה רציף ואדיב לאורך כל היום עד לשעה מאוחרת. בימים א'-ה'- 11:00-23:00מוגשות ארוחות במקום וגם מקיימים שרות משלוחים , בימי שישי איסוף אוכל מוכן לשבת בהזמנה מראש ובמוצ"ש עד 24:00. | כשר למהדרין.

חלק מהייחוד והיופי בפסטיבל קרוב ולא רחוק הוא שנפתחת הזדמנות פז לאורחים לראות ולחוות מיזמים מיוחדים הנמצאים בסביבה אך פחות מוכרים, יותר סמויים מהעין. דוגמה מצוינת למיזם מרשים כזה הינו "כפר ביתא ישראל בקרית גת" או בשמו האמהרי – ג'וגו'.

כפר ביתא ישראל בקרית גת הוא מרכז חווייתי אותנטי לשימור והנחלת מורשת יהודי אתיופיה. זוהי יוזמה חינוכית של עמותת "הנני", המספקת תשובה ייחודית ויצירתית לכמה מהאתגרים החברתיים הסבוכים ביותר של יוצאי אתיופיה, ומחזירה לחיים את אוצרות התרבות והמסורת של אחת הקהילות המיוחדות והמעניינות בעם ישראל. הכפר מציע סיורים, סדנאות חווייתיות, כיבוד ביתי ועוד פעילויות ברוח יהודי אתיופיה.

בית בוץ אותנטי
אומנות אתיופית מקורית

כבר בכניסה לכפר יש תחושה שעברנו למאה אחרת ליבשת אחרת – שורות של ערוגות תבלינים וירקות מקבלים את פני האורחים. לצד מבני בוץ – שהינם בתי מגורים אופייניים לאתיופיה המזכירים מבנים דומים שראיתי באפריקה. את פנינו מקבלת בחיוך גדול גאולה הדרי מנהלת המקום. בשיחה מרגשת מספרת גאולה את סיפור חייה שהוא בעצם סיפורה של הקהילה המיוחדת מהחיים באתיופיה , המסע לארץ ועד הקמת המרכז המיוחד הזה. יש שתי מטרות מרכזיות להקמת  היוזמה החינוכית הזו – מספרת גאולה. הראשונה – מתן פתרון למבוגרי העדה שנעקרו מביתם וחווים קשיי השתלבות. "כאן אנחנו מספקים להם פיסת אדמה בה הם מגדלים את הירקות והתבלינים המיוחדים כמו שעשו באתיופיה. פעילות זו נותנת להם סיבה לקום בבוקר" כך היא מספרת . מספקת תעסוקה ושומרת אותם גם בגיל מבוגר כאנשים יצרנים ומועילים.

טקס הדאבו – הלחם

המטרה השנייה בהקמת המקום הייתה לשמר וללמד את המסורת המיוחדת של יהודי אתיופיה. כאן מקימים את טקס "הבונה " – הקפה וטקס "הדאבו " הלחם האתיופי המיוחד שנאפה בשבתות וחגים. על בונה היו מברכים יהודי אתיופיה בשפת הגעז במקום על היין.  שני טקסים אלה היו החוט המקשר ששמר על אחדות המשפחה באתיופיה.

גאולה הדרי מוזגת גפה בטקס הבונה

הביקור במקום חוויתי במיוחד. הסיור בין בקתות הבוץ וההשתתפות בטקסים מעמיקה את הידע ומקרבת את האורחים ובמיוחד את הנוער הישראלי למסורת המיוחדת של העדה.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו סיורים לקהל ביום ו' 11.3.22 .להרשמה 072-39443810

פסטיבל ירוק ולא רחוק מתחיל בסוף השבוע – 10.3.22  וממשיך עד תחילת חודש אפריל . צאו מהבית תהינו מכול הירוק, השמחה, הסיורים וכמובן הטעמים שמציע הפסטיבל. הכול בחוברת הפסטיבל.

השאר תגובה