איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

טאפאס וארוחה ספרדית

המטבח הספרדי הוא מטבח ייחודי המתבסס על חומרי גלם מגוונים ומשובחים ומשלב בתוכו כמה השפעות המייחדות אותו. קרבתו לים התיכון ורצועת החוף הארוכה של ספרד, הופכות את הדגים, הצדפות ופירות הים למרכיבים מרכזיים בתפריט. היכולת לרקום אירוח שלם של טאפאס וארוחה ספרדית מהלכת עלינו קסמים. שלל הטאפאסים מגרה את החושים: סלטים, אנשובי, טורטיות, פירות ים טריים ועוד. השילוב המיוחד בן הקרבה לים ושמחת החיים של הספרדים נותנים לאוכל הספרדי גוון מיוחד. שובבות ואפילו מעט חצוף שאת ביטויו הקולינרי ניתן לטעום בכל ביס כמעט.

כאשר אתם מזמינים שף עד הבית שיכין טאפאס וארוחה ספרדית   תרגישו כמו יצאנו  ביחד – שף פרטי ואתם לטיול בברצלונה .  נטעם מנות טאפאס קטנות ומיוחדות לפני , כוס גספצ'ו – מרק קריר . נמשיך עם צלעות עגל  לשפת הים התיכון שם בכוס מרטיני ימתין לנו  קוקטיל שרימפס משגע ברוטב סאלסה בחריפות עדינה או קלמרי ממולא.  באזור האנדלוסי של ספרד  נטעם פאיה ריחנית  וגם בוֹקֶרוֹנֶס – אנשובי לבנים מוארכים, כבושים ומוחמצים קלות. נכיר גם מוֹחָאמָה – נתחי טונה מומלחת, חתוכים דק-דק המדגדגים את החך כמו שאכלו מלחיו של קולומבוס בדרך לאמריקה. נחתום את הארוחה בקרם דקטלן מתוק בארומה לימונית.

הזיכרונות מארוחה מיוחדת זו ילכו  אצל אורחכם ואצלכם לשנים רבות. נזכר בטעמים הריחות ההרגשה הנהדרת והרצון לעוד. תשכבו לאחור בכיסא הנוח, תעצמו את העיניים ובלוטות הטעם יעשו את העבודה – יזכירו לכם את העונג מארוחה מיוחדת זו שחווייתם בבית … בלי לצאת כלל מפתח הדלת.

צלצלו עכשיו ל שף פרטי  איריס לוי  להזמנת ארוחת שף בית של טאפאס וארוחה ספרדית –054-4944205

או צרו קשר דרך האתר

רוצים להשתתף בסדנת בישול ספרדית?