איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

זכרון יעקב חוגגת 140

הכניסה למקרחוב רחוב המייסדים – צילום ניסים לוי

השנה היא שנת ה 140 להקמתה של המושבה זכרון יעקב וזה זמן מצוין להגיע ליהנות מהמיני עיר המיוחדת הזו. אני אומרת מיני עיר כי במושבה זכרון יעקב יש היום הכול ועוד. אפילו פקקי תנועה רחמנה ליצלן יש בה. בזכרון יש בשפע שיק, אווירה מיוחדת, אומנות ואוויר נהדר. בכול פינה בה עוברים רואים "ביס" קטן מהנוף ההררי המיוחד ירוק העד הסובב את המושבה.

זכרון יעקב רגע לפני שקיעה – צילום ניסים לוי

לרגל שנת ה 140 התקיים במושבה פסטיבל יין  "הילולים " בגן טיול במרכז המושבה בו התכנסו 25 יקבים איכותיים מהסביבה הקרובה ומרחבי הארץ. היקבים הציעו טעימות מהיינות המעולים שלהם. במקום נגנו קבוצות נגנים עליזות והוסיפו לאווירה המיוחדת. אורחים ותושבי המושבה גדשו את הגן המטופח ונהינו מערב נהדר. אהבנו את היינות שטעמנו ובמיוחד את היינות המצוינים של יקב סימון ( אותו לא הכרנו לפני) היין הלבן סובניון בלאן 2020 – היה חלומי. כמו כן טעמו הנהדר של הרובי קברנה סינגל ויניארד – של יקב תשבי עוד מתגלגל לנו בפה, עוצמתי ונהדר.

יין ישמח לבב אנוש – צילום ניסים לוי
פסטיבל יין  "הילולים " בגן טיול במרכז המושבה צילום ניסים לוי

כדי להגיע למתחם הפסטיבל עוברים במדרחוב הססגוני של זכרון יעקב קטע של רחוב המייסדים. חלק זה של הרחוב שומר ושופץ כ"מדרחוב דרך היין" מהווה פנינת חמד מיוחדת אשר מושכת בכול ימות השנה ובמיוחד בסופי שבוע מבקרים רבים. מגוון רחב של גלריות קסומות ברים מיוחדים ומסעדות גודשים את המדרחוב. נגנים מנגנים להנאת המבקרים וריח קליל של יין נישא באוויר. מאוד מומלץ להיכנס להציץ לחצרות הפנימיות לאורך המדרחוב. בפינות נסתרות תגלו עוד גלריה ועוד בר מיוחד שלא ראיתם קודם.

מדרחוב "דרך היין" צילום ניסים לוי
אומנות מיוחדת בכל פינה – צילום ניסים לוי
מסעדות , ברים קטנים וגם גלידה – צילום ניסים לוי

חשוב ומומלץ לא לוותר על טעימה מהגלידה הנהדרת לגופרה . גלידה נהדרת עם טעמים יוצאי דופן , גלידה ללא סוכר וגלידה טבעונית

קרוב למדרחוב נמצאים גם מקומות היסטוריים כמו ביתה של משפחת אהרנסון המשמש היום כמוזיאון בית אהרנסון, וכן מוזיאון העלייה הראשונה.

בסמוך למדרחוב יוצא בתאום מראש סיור היין של אמיר כץ (52-727-54220) . אמיר עלה לפני שנים לארץ התאהב במדינה והחליט להקים בה את ביתו. אמיר מדריך פעלתן עם ידע גדול ביין ועם הרבה הומור ואהבת ארץ ישראל הוא מעביר סיור בן שעה וחצי . סיור חוויתי על סיפורה ההיסטורי של זכרון יעקב הכולל טעימות יין וסיפורים קטנים על יין ואנשים מהמקום. משתתפי הסיור מקבלים כוס הקשורה לשרוך והולכים עם כוס היין המתמלא לסרוגין בסוגי יין שונים ברחבי המדרחוב המיוחד. זו הדרך המושלמת והמומלצת לדעתי לסיור.

סיור היין של אמיר כץ צילום ניסים לוי
סיור חוויתי על סיפורה ההיסטורי של זכרון יעקב – צילום ניסים לוי

זכרון יעקב מציעה למבקרים מבחר בתי אירוח ובתי מלון ברמות שונות. אני בטוחה שכל אחד ימצא בה את מקום הלינה המתאים לו. בעבר התארחנו במלון עלמא האלגנטי. הפעם ישנו במלון עדן אין. מי  שמגיע למלון עדן אין מרגיש שחזר לשנות ה 90 – לצד הטוב שלכן. המלון שוכן בפארק תחום עטוף צמחיה מטופחת , היום כבר אין שטח עצום כל כך לבית מלון אחד. מבנה המלון בן שתי הקומות מקנה אווירה נינוחה וביתית – צנוע ונעים. החדר בעל מרפסת הפונה לגן הירוק בגודל נוח, ונקי למשעי. בחדר יש פינת קפה, מקרר ואינטרנט זמין. מה צריך יותר כדי שתהיה חופשה נהדרת – ארוחת בוקר.

בית המלון טובל בירוק מסביב – צילום ניסים לוי
החדר בעל מרפסת הפונה לגן הירוק צילום ניסים לוי
ארוחת בוקר נהדרת – צילום ניסים לוי
מבחר ענק של ירקות, גבינות מאפי בית מלוחים ומתוקים צילום ניסים לוי

שמן של ארוחות הבוקר בבתי מלון בישראל  כבר יצא למרחוק העושר והמגוון ובמלון עדן אין – עוד יותר. מבחר ענק של ירקות, גבינות מאפי בית מלוחים ומתוקים, ביצים בכל דרך שרק אפשר לחשוב – כולל עמדת חביתות פעילה – כמובן.

בקיצור מארוחת הבוקר הזו – לא ניתן לצאת רעבים או יותר נכון אפשר להיות מסודרים עד הערב.

גם בחג סוכות הקרוב זכרון מציעה לאורחיה מגוון רחב של פעילות – זה הזמן לתכנן את החג הקרוב. לרשות המבקרים בזכרון יעקב לשכת מידע הממוקמת במרכז המדרחוב בבריכת בנימין, במקום תוכלו לקבלת מידע על כל הפעילות התיירותית במושבה – 04-6398811

השאר תגובה