איריס לוי קולינריה עילית במיטבה

גלידה טבעונית

הבנים בבית . יש אורחת טבעונית , אני מכינה מנה מושחתת עם גלידה טבעונית .

תמיד מכינה ארוחה משודרגת כשאנחנו מצליחים לקבץ אותם יחד לארוחה משותפת , אם זה בסופ"ש או באמצע שבוע . האמת הכי כיף זה באמצע השבוע , כאילו שפתאום יש חג לא מתוכנן.

אז השבוע זה קרה יום שלישי פעמיים כי טוב ארוחת ערב משפחתית החלטתי שהפעם גם מנה אחרונה – משהו מהיר , קל להכנה ומושחת !! זה אחד הפטנטים שלי  שמוליכים אותי בהכנת מנה מהירה וקלה –מעט מוגזם לקרא לעונג הזה "מנה"  כי בעיקר צרפתי מספר מוצרים שווים – אבל זה בעצם רוב העניין בבישול מהיר וטעים שילוב של מוצרים טובים ביחד.

בימים אלה הגיע לביתי משלוח מסקרן במיוחד . מבחר גלידות של חברת בן & ג'ריס המיוצרות על בסיס חלב שקדים – 100% טבעוניות ב 4 טעמים מוכרים ואהובים  . היה מאוד מסקרן לטעום גלידות של החברה המזוהה כל כך עם גלידות איכותיות המיוצרות עם חלב פרה – הפעם ללא.

הגלידות נחלו הצלחה גדולה !!! ממש טעים . הגשתי את הגלידה עם דסקית של  בצק עלים ( לא חלבי) שנאפתה ב 200 מעלות ורגע לפני סוף האפייה פיזרתי  אבקת סוכר מעל וחזרתי לאפייה במצב גריל של התנור ל 4 דקות. בין שתי דסקיות בצק  אפויות וקריספיות ערמתי כדור גלידה  – חמאת בוטנים ועוגיות לבקשת הסועדים  + תות שדה טרי + שוקולד מומס עם מעט מחמאה  וזהו !!!

עונג מושחת ב 5 דקות עבודה – טבעוני , ללא לקטוז וגם ממש מתאים לאחר ארוחה בשרית .

השאר תגובה